Jak na jarní únavu

A máme tady jaro! :-) Určitě už ho všichni cítíte, vnímáte jakou má slunce sílu a jak se zem probouzí. 

S jarem přichází i jarní únava. Možná ji už pociťujete a není se čemu divit. Naši předci zimu využívali k odpočinku, omezovali fyzickou práci a šetřili sílu na jaro. Dnešní doba je ale uspěchaná a hektická. Součástí každých dnů jsou obavy, strachy, povinnosti, tlaky na nás a naše rozhodnutí.

Jaro nám však přináší i nové možností a změny. Tak jako zaséváme semínko a věříme, že z něho vyroste nádherná květina, tak sejeme na jaře svoje představy, touhy a přání. 

Byla jsem se projít a probouzení země jsem si opravdu užívala. Každá jarnička, tráva, pupeny keřů a stromů touží po životě a znovu se po zimním spánku nadechnout. 

spring-276014_1920

Propojila jsem se s lesem Platbos a zeptala jsem se, co nejen Země, ale hlavně my lidé potřebujeme teď nejvíce. Co nám pomůže k naplnění našich přání a záměrů?! Platbos mě spojil se stromem víry - African Wild Olive, který je nabitý energií víry, odvahy a trpělivosti. Tento strom nám dodává nejen statečnost a sílu, ale dává nám pocit nezávislosti a bezpečí. Harmonizuje také pocit vyčerpání, zoufalství, strádání a nouze. Esenci si kapeme do trochy vody 4x denně 4 kapky nebo můžeme použít rozprašovač, který si kdykoliv na sebe nebo do prostoru nastříkáme.

                                                            African Wild Olive Esence  African Wild Olive Rozprašovač

https://274986.myshoptet.com/stromove-esence-2/african-wild-olive-strom-viry/

https://274986.myshoptet.com/stromove-rozprasovace/african-wild-olive-strom-viry-2/

 

Na jaře je nutné posílit i naše tělo. Doporučuji procházky na čerstvém vzduchu, také fyzickou aktivitu jako cvičení, jízda na kole, ... . 

Úžasná je i změna jídelníčku, kam bychom měli zařadit hlavně ovoce, zeleninu a odlehčené potraviny. Důležité je dodržovat i pitný režim, který však nesmíme přehánět. Střídmost je v mnoha ohledech to nejdůležitější. Nezapomínejte také na minerály, např. hořčík, který přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.

Každý z nás si určitě pro sebe najde tu správnou kombinaci. Přeji Vám, aby se jarní únava změnila v radostné jaro. 

 

Vlaďka Zeithamlová

šaman a terapeut

www.vladka-terapie.cz

 

Naše hlavní produkty

Kde esence pomohou

Reference

Blog