Co je Platbos?

Les Platbos

Platbos je starobylý a pozoruhodný les, který má velikou léčivou sílu.  

Roste v nejjižnější části Afriky, na svazích provincie Západní Kapsko v Jihoafrické republice.  

Jeho pozoruhodnost a unikátnost spočívá hned v několika aspektech:

Roste v něm pouze 13 druhů stromů, které nikde na světě v této kombinaci neuvidíte (13 je symbol změny, nových začátků, posun do další úrovně vědomí).

Stromy rostou jakoby na způsob bonsají (v lese Platbos mají daleko menší vzrůst než v normálně).

Najdeme v něm stromy staré stovky až tisíce let a to způsobuje, že stromy mají až 3x krát větší auru než normálně.

 Les Platbos má starověký a magický význam pro všechny lidi - podle archeologů je to jedno z míst, kde lidé přečkali dobu ledovou.

   


 

20180404-115520_0047-platbos-african-tree-essences-prague-meetup  

Melissa Krige 

Melissa Krige už jako malá žila uprostřed přírody v severní části Jižní Afriky, v provincii Limpopo. K přírodě měla vždy velmi blízko. Vystudovala zahradnictví - pěstitelství a poté i aromaterapii. Je maminkou dcery Ayandy (19) a syna Gustava (15).  

Celá rodina od roku 2005 žije v lese Platbos, který vlastní. 

Její pracovní náplní je péče o les - stará se o lesní školku, čistí les od nepůvodní vegetace, chrání ho před ohněm, ... .  Stará se o hosty, kteří do lesa přijedou na procházku, výlet nebo výcvikový seminář.  Její velkou láskou je výroba Platbos produktů. Dále píše knihu o Platbos - o lese, životě v něm, ... a přispívá do různých médií.

Ke stromům cítí velký respekt, vděčnost a úctu. Stromy považuje za velmi blízké a milující přátele.

Stromové esence a rozprašovače vyrábí ručně přímo v lese Platbos, kde jsou i baleny. Celé je to pro ni duchovní proces, při kterém klade velký důraz na přístup, záměr, úctu, respekt a vděčnost. 

     


 

Produkty Platbos

"Nechte na sebe působit sílu a energii lesa Platbos - je to dar stromů pro nás."

africanessence_logo   20180404-122359_0084-platbos-african-tree-essences-prague-meetup 

Platbos produkty jsou především Africké stromové esence a rozprašovače. Dále jsou to speciální esence a rozprašovače Baobab, Lev a Velryba.

Jsou to přírodní a ručně vyráběné produkty, které mají léčivou energii stromů lesa Platbos. Pomáhají nám obnovit víru v sebe, získat stabilitu v emočně vypjatých situacích, zvýšit důvěru ve vztazích, podpořit naši energii, přinášejí inspiraci, radost ze života a mnoho dalšího.

Tyto Platbos esence a rozprašovače nám dávají možnost probudit to, co v nás spí a naopak uhladit neutěšené.

    

Více o esencích najdete zde.

Více o rozprašovačích najdete zde. 


 

Zažijte les Platbos 

 Do lesa Platbos můžete přijít na procházku, přenocovat v něm nebo účastnit se nějakého prožitkového semináře.

Tímto prastarým lesem provází přímo Melissa Krige. Můžete si procítit klidnou a léčivou energii lesa, která vás hned po příjezdu obklopí.

Ubytovat se můžete v jednoduchých dřevěných obydlích nebo v kempu, přímo uprostřed nedotčené přírody. Kapacita ubytování je velmi omezená a to s ohledem na zachování tohoto magického místa. 

Také se můžete účastnit Platbos semináře, kde se blíže seznámíte s lesem a stromy, jak se na stromy nacítit, jak s jejich energií pracovat a dozvíte se více i Platbos esencích a rozprašovačích.

 

011labyrinth    Honey Bee Suite at Platbos   Platbos-Forest-17   

 Obrázek2   image

Více o výletu do Platbos a semináři najdete zde.


 

Platbos Festival 

PCT logo

 Platbos není jen les, stromy, esence a rozprašovače. Je to také nezisková organizace, která má na starost péči a obnovu tohoto lesa. 

A to souvisí s  Platbos Reforest Festivaly neboli "zalesňovací program", aby se zajistilo dlouhodobé přežití tohoto jedinečného lesa. 

Festivaly se konají každý rok vždy dva víkendy v březnu. Jeden je určen především pro rodiny s dětmi, druhý pro ty ostatní. Do lesa v tyto víkendy přijíždí desítky lidí a sází v lese Platbos nové stromky.

Každým rokem je to téměř 10.000 stromů ze školky Platbos. Jsou sázeny do rehabilitovaných oblastí lesa jako endemické druhy. Od roku 2011 se již vysázelo téměř 60.000 nových stromků. 

I vy se můžete na dálku připojit k tomuto projektu a to prostřednictvím zakoupení Platbos certifikátu "Zasaď strom v Platbos".

 Více o certifikátech najdete zde.

Dárek, který roste!

 

Naše hlavní produkty

Kde esence pomohou

Reference

Blog